همه چیز در مورد «برگه» در پونیلا

همه چیز در مورد «برگه» در پونیلا

برگه چیست؟

برگه ها، نمایشی از صفحات وب و مطالبی هستند که علاقه مند هستید آن ها را ذخیره کنید و با دیگران به اشتراک بگذارید.  شما می توانید با استفاده از عکس یا متنی که خودتان مد نظر دارید یک برگه بسازید یا این که از لینک صفحات وب برای ایجاد برگه استفاده کنید. در صورتی که از صفحات وب برگه ایجاد کنید، هنگام نمایش برگه، با کلیک روی عکس یا متن برگه کاربران به صفحه وب مورد نظر منتقل می شوند تا بتوانند مطلب کامل آن برگه را مشاهده کنند.

شما می توانید برگه ها را گردآوری کنید. به این معنا که برگه ای که دیگری در پونیلا ایجاد کرده است را در دفتر خودتان ذخیره کنید تا بعدا راحت تر بتوانید آن را پیدا کنید و همچنین با دوستان خودتان هم به اشتراک بگذارید.

 

ایجاد برگه

برای ایجاد برگه از کلید دایره ای شکل نارنجی در پایین سمت راست صفحه استفاده کنید (اگر از نسخه اندروید یا iOS پونیلا استفاده می کنید این کلید در پایین سمت راست صفحه پروفایل قرار دارد). با کلیک روی این کلید (new_post_2یا new_post_1)، شما دو گزینه «ایجاد برگه» و «ایجاد برگه از وبگاه» برای ایجاد یک برگه جدید در اختیار خواهید داشت.

اگر قصد دارید برگه شما به یک مطلب اینترنت لینک شود، از گزینه «ایجاد برگه از وبگاه» استفاده کنید و در غیر این صورت از گزینه «ایجاد برگه» استفاده کنید.

            ایجاد برگه

هنگام انتخاب گزینه ایجاد برگه، یک فرم برای شما نمایش داده می شود. در این فرم ابتداباید مشخص کنید که برگه شما عکس دارد یا متنی است. در صورتی که عکس را انتخاب کنید قدم های زیر را طی کنید:

 1. با کلیک روی قاب عکس خاکستری رنگ محل فایل عکس مورد نظر خودتان را مشخص کنید.
 2. توضیح عکس را حداکثر در ۵۰۰ حرف بنویسید.
 3. نام دفتری که برگه قرار است در آن ایجاد شود را انتخاب کنید.
 4. برای جستجوی بهتر برگه، کلیدواژه های معرفی کننده برگه را به عنوان برچسب آن برگه تعیین کنید.
 5. روی کلید «ثبت برگه» کلیک کنید.
 6. (پیشرفته) اگر علاقه مند باشید که برای برگه خود عنوان نیز تعیین کنید می توانید از کلید خاکستری رنگ پایین فرم استفاده کنید.

در صورتی که مایل باشید برگه متنی ایجاد کنید، تفاوت عمده با حالت برگه عکس، تعیین عنوان و متن برگه است. در این حالت قدم های زیر را طی کنید:

 1. عنوان برگه را حداکثر در ۳۰ حرف تعیین کنید.
 2. متن برگه را حداکثر در ۲۰۰۰ حرف بنویسید.
 3. نام دفتری که برگه قرار است در آن ایجاد شود را انتخاب کنید.
 4. برای جستجوی بهتر برگه، کلیدواژه های معرفی کننده برگه را به عنوان برچسب آن برگه تعیین کنید.
 5. روی کلید «ثبت برگه» کلیک کنید.
 6. (پیشرفته) به طور معمول ۲۰۰ حرف اول برگه متنی در نمایش برگه به صورت خلاصه (مثلا در صفحه داشبورد) نمایش داده می شود. اما اگر علاقه مند هستید که در نمایش خلاصه برگه، توضیحی متفاوت از بخش اول متن ارایه کنید، کافی است از کلید خاکستری رنگ پایین فرم استفاده کنید تا امکان اضافه کردن توضیح به شما داده شود.

            ایجاد برگه از وبگاه

پس از انتخاب گزینه ایجاد برگه از وب، فرمی به شما نمایش داده می شود که پیش از هر چیز از شما آدرس وب سایت مورد نظر را می گیرد. پس از وارد کردن آدرس وب سایت، عکس های آن صفحه به شما نمایش داده می شود و شما می توانید با انتخاب هر یک از عکس ها به فرم «ایجاد برگه» در بخش قبل دسترسی پیدا کنید که در آن عکس مورد نظر برای شما انتخاب شده است و نیازی به انتخاب عکس از میان فایل های دستگاه خود ندارید.

البته همچنان امکان ورود برگه متنی نیز برای شما وجود دارد. در این حالت شما باید خودتان متن مورد نظر را از صفحه وب کپی کرده و در محل تعیین شده قرار دهید.

 

گردآوری برگه

اگر به یک برگه خوب برخورد کرده اید و می خواهید آن را در دفتر خودتان ذخیره کنید و با دوستان تان به اشتراک بگذارید، باید از قابلیت گردآوری استفاده کنید. به عبارت دیگر باید برگه مورد نظر را در دفتر خودتان گردآوری کنید. به این منظور کافی است قدم های زیر را انجام دهید.

 1. در صفحه برگه، در انتهای توضیحات برگه سه کلید وجود دارد که یکی از آن ها به شکل action_repost می باشد. روی این کلید کلیک کنید.
 2. فرم گردآوری برگه باز می شود. اگر علاقه مندید توضیحات یا برچسب برگه را تغییر دهید از طریق این فرم این اطلاعات را تغییر دهید.
 3. دفتر مورد نظر خودتان برای قراردادن برگه در آن را انتخاب کنید.
 4. روی دکمه «ایجاد» کلیک کنید.

 

ویرایش و حذف برگه

در حال حاضر امکان ویرایش برگه ها وجود ندارد و تنها شما می توانید برگه هایی که پیش از این ایجاد کرده اید را از لیست برگه ها خود حذف کنید.

            حذف برگه

برای حذف برگه، قدم های زیر را طی کنید:

 1. به صفحه پروفایل خودتان مراجعه کنید.
 2. روی تعداد برگه های خودتان که در زیر عکس شما نوشته شده است کلیک کنید.
 3. برگه مورد نظر را پیدا کرده و از دکمه حذف زیر برگه بری حذف استفاده کنید. (در صورتی که پیدا کردن عکس از میان همه برگه ها سخت باشد، ابتدا دفتر را انتخاب کرده و سپس برگه مورد نظر را در آن دفتر پیدا و حذف کنید.

 

نظردادن روی برگه

برای یادداشت نظر خودتان روی یک برگه، قدم های زیر را طی کنید.

 1. روی برگه کلیک کرده و آن را باز کنید.
 2. در پایین توضیحات برگه، بخشی وجود دارد که روی آن «پیام خود را وارد کنید…» نوشته شده است. نظر خود را در آن جا بنویسید. اگر از نسخه اندروید یا iOS استفاده می کنید برای نظر دادن باید روی دکمه «نقل قول» پایین برگه کلیک کنید و بعد نظر خودتان را وارد کنید. (کلید action_comment)
 3. روی علامت «ارسال» در سمت چپ محل ورود پیام کلیک کنید.

در حال حاضر امکان ویرایش و حذف نظرات، اشاره به افراد و تعیین هشتگ در نظرات وجود ندارد.

مطالب مرتبط
دیدگاه بگذارید
کپچا برای به روز رسانی کد امنیتی روی تصویر کلیک کنید.