استفاده حرفه ای از پونیلا

استفاده حرفه ای از پونیلا

اگر می خواهید از پونیلا به عنوان ابزاری برای افزایش بازدید وب سایت خود استفاده کنید، به شما توصیه می کنیم، قواعد زیر را در مدیریت برگه ها و دفترهای خود در پونیلا رعایت کنید:

۱.    تعیین مخاطب
دفترهای خود را در پونیلا با توجه به یک هدف مشخص و در جهت جذب مخاطبین خاص ایجاد کنید. گذاشتن مطالب پراکنده باعث اذیت شدن مخاطبین و کاهش تاثیر دفتر شما خواهد شد.
پیش از انتشار هر مطلبی در دفترهای خودتان به هدف و مخاطبین آن توجه کنید. هر چند سخت است ولی از مطالب زیبا و تاثیرگذاری که مربوط به دفترهای شما نیست بگذرید. حفظ جایگاه دفترهای شما در ذهن مخاطبین مهم تر از به اشتراک گذاری یک مطلب زیباست.

۲.    لینک کردن برگه ها به وب سایت
پونیلا ابزاری است برای ترویج محتوای وب. از پونیلا شبیه شبکه های دیگر مثل اینستاگرام  استفاده نکنید. پونیلا قرار است برای وب سایت شما مخاطب بیاورد و در نتیجه همه برگه های شما باید با صفحه ای از وب سایت شما لینک باشد و کاربر را برای مشاهده بقیه مطلب به سمت وب سایت شما سوق دهد.

۳.    ارایه ایده های الهام بخش به جای کالا
ساده ترین کار، به اشتراک گذاری کالایی از وب سایت شماست. اما آیا این ساده ترین کار، موثرترین هم هست. حتما نه. اگر می خواهید به صورت حرفه ای روی ذهن مخاطب خود اثر بگذارید، به جای به اشتراک گذاری کالا، ایده هایی که در ایجاد کالا از آن الهام گرفته شده است را به اشتراک بگذارید. یا مقاله ای که به جنبه های خاص کالا پرداخته است را در پونیلا ترویج کنید.

۴.    استفاده از عکس زیبا
در میان انبوه برگه ها، برگه شما به اندازه یک لحظه فرصت دارد تا نگاه مخاطب را به خود جلب کند و او را به تمرکز و مشاهده دقیق تر برگه تشویق کند. یکی از بهترین راه ها به این منظور، استفاده از عکس زیبا و تاثیرگذار است.
بر اساس اطلاعات شبکه های دیگر، عکس هایی که صورت اشخاص در آن نیست، عکس های روشن، عکس های واضح و دارای کیفیت بالا بیشتر از سایر عکس ها نظر مخاطبین را جلب می کنند. اینفوگراف ها هم از جمله عکس های پرمخاطب هستند.

۵.    ارایه اطلاعات کافی
قرار نیست همه مطلب شما در برگه ارایه شود. برگه نمایشی از محتوای وب سایت شماست. اما باید به آن سوی سکه هم توجه داشت که برای جذب مخاطب به سایت، باید اطلاعات کافی از مطلب وب سایت در اختیار کاربر قرار گیرد. در کنار استفاده از عکس زیبا، سعی کنید حتما اطلاعات کافی از صفحه وب خود را به صورت متنی در برگه قرار دهید.

۶.    بروزرسانی همیشگی
مخاطبین شما علاقه مند هستند روزانه مطالب مرتبط با موضوع دفتر شما دریافت کنند. اگر شما همیشه بروز نباشید و مطالب جدید در اختیار کاربران قرار ندهید، این نیاز خود را از طریق دنبال کردن دفتر سایرین برطرف خواهند کرد.

۷.    گردآوری
از گردآوری برگه های دیگران نترسید. اگر مطلبی زیبا و مرتبط با دفتر شما وجود دارد آن را به اشتراک بگذارید. مخاطب از این که در دفتر شما می تواند زیبایی ها دفترهای دیگر را هم ببیند لذت خواهد برد و برخلاف تصور اولیه به دفتر شما بیشتر علاقه مند می شود.

۸.    حق تالیف
هر چند هنوز در نظر گرفتن حق تالیف در ایران جدی نشده و بسیاری از وب سایت ها پربازدید کشور تنها کار جمع آوری محتوای دیگران را انجام می دهند؛ ولی دوراندیشانه حقوق تالیف را رعایت کنید. با رواج ابزارهای مختلف دسترسی مستقیم به مطالب وب سایت ها، طولی نمی کشد که وضعیت برای متقلبین اینترنتی سخت شده و مخاطبین خود را از دست بدهند.

۹.    برچسب اصالت
برچسب اصالت پونیلا را با ثبت رسمی سایت خودتان دریافت کنید تا هم مطالب شما با اولویت بیشتر در اختیار کاربران قرار گیرد و هم امکان استفاده از امکانات قالب مطالب و دکمه پونیلا فراهم شود.

۱۰.    در جامعه پونیلا فعال باشید
یکی از بهترین راه های جذب مخاطب، فعال بودن در جامعه کاربران پونیلاست. بهتر است به دیگران احترام بگذارید، دفترها و برگه های آن ها را دنبال کنید و با آن ها تعامل کنید.

۱۱.    جذب مخاطبین خود از شبکه های دیگر
با استفاده از امکان یافتن دوستان از شبکه های اجتماعی دیگر، افراد علاقه مند به شما در شبکه های دیگر را به صفحه خود در پونیلا جذب کنید. ممکن است این افراد در پونیلا عضو باشند ولی از صفحه شما مطلع نباشند.

مطالب مرتبط
دیدگاه بگذارید
کپچا برای به روز رسانی کد امنیتی روی تصویر کلیک کنید.